Menu

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na profesjonalną i funkcjonalną wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła! Proces polega na odzyskiwaniu ciepła z wywiewanego powietrza, w celu utrzymania komfortu klimatycznego powietrza wentylacyjnego. Do tego procesu służą centrale wentylacyjne (rekuperatory). Ten system wentylacyjny stosowany jest w układach wentylacji mechanicznej dla nowoczesnych budynków, w tym także w domach jednorodzinnych. Rekuperacje stosuje się w celu wymiany powietrza i zmniejszenia zużycia energii na ogrzewanie budynku.

Strumień powietrza wentylacyjnego po przejściu przez Rekuperator i oddaniu ciepła powietrzu nawiewanemu wyrzucany jest na zewnątrz.

Rozwiązanie to jest wymagane w przypadku bardzo szczelnej stolarki i dobrej izolacji budynku, dlatego polecamy tak korzystne oferty, które z pewnością odpowiedzą na Państwa oczekiwania! Niezastosowanie tego systemu wentylacyjnego spowoduje pogorszenie się warunków klimatycznych budynku,(wykwit pleśni, wykraplanie się pary wodnej na oknach, złe samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniu)  i wiele innych, szkodliwych czynników.

Wentylacja mechaniczna z odzysk ciepła, ma również mnóstwo innych zalet:
  • dostarcza świeże powietrze,
  • pomaga zmniejszyć jego wilgotność wewnątrz budynku,
  • redukuje hałas z otoczenia,
  • skutecznie usuwa powstające szkodliwe bakterie i zanieczyszczenia.
  • chroni nas przed owadami i zanieczyszczeniami zewnętrznymi

Zastosowanie rekuperatora w systemach wentylacyjnych daje  możliwość odzyskania energii z powietrza wywiewanego na zewnątrz. Posiadają one różną sprawność, przeważnie wynosi ona od 60% do 95%. Na rynku istnieje kilka typów urządzeń, np. centrale basenowe, podwieszane, urządzenia na prąd stały lub zmienny, z wymiennikami krzyżowymi (pojedynczymi lub podwójnymi), czy wymiennikiem przeciwprądowym.

Dalsze ograniczenie strat energii i uzyskanie zysków klimatyzacyjnych w budynkach mieszkalnych jest możliwe przy połączeniu wentylacji mechanicznej z gruntowym wymiennikiem ciepła (GWC), w gruntowym wymienniku ciepła powietrze ulega wstępnej obróbce termicznej. Gruntowy wymiennik ciepła ma zadanie schłodzić latem powietrze wentylacyjne, a w okresie zimy podgrzać to powietrze.
deposit pulsa tanpa potongan, slot pulsa, slot pulsa, slot pulsa tanpa potongan, deposit pulsa tanpa potongan, Duniagacor77, slot deposit pulsa tanpa potongan